Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avatar The Last Air Bender'ın forum üzerinden oynanan RP oyunu. İstediğiniz ulustan olun ve kendi kaderinizi yaratın!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Oyun Açıklaması!

YazarMesaj
Admin
Admin

Defans :
Oyun Açıklaması! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Oyun Açıklaması! Right_bar_bleue

Saldırı :
Oyun Açıklaması! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Oyun Açıklaması! Right_bar_bleue

Zırh: : Ağır Altın Zırh (100)
Silah : Uzun Altın Kılıç (100)
Hayvan : Ejder +30 can

Oyun Açıklaması! Empty
MesajKonu: Oyun Açıklaması!   Oyun Açıklaması! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 5:19 pm

Arkadaşlar bu bölümde RP oynamayı hiç bilmeyenler için kökden anlatılma yapılacaktır. İlk başta RP oyunları rol yapma oyunlarıdır. Kendi karakterinizi imzanızdan yaratırsınız ve bu karakteri sanki gerçek avatar dünyasındaymış gibi yönlendirirsiniz.

=Karakter yaratmak=
Karakter yaratırken ilk başta hangi ulustan olmak istediğinizi seçmeniz gerekir. Örnek olarak Ateş Krallığını alıyoruz. Ateş Ulusu bölümünden konu açıp "ben Ateş Ulusundan olmak istiyorum" gibisinden bir mesaj atıyorsunuz. Adminler onay verirse ateş ulusundan oluyorsunuz(ateş ulusu sadece örnek). Daha sonra karakterinizin adını ve diğer özelliklerinizi İmzanıza yazıyorsunuz.

=Klasik bir imza örneği=
İsim: Avatar Turkiye
Irk: Ateş Ulusu
Boy: 1.82
Kilo: 72

=Saldırılar=
İmzanızın altına ayrıca ulusunuzun saldırılarınıda eklemek zorundasınız. böylece arenada savaşırken saldırılarınızı unutmassınız ve daha rahat bir savaş yaparsınız. Saldırıları "Ulus Saldırıları" bölümünden bulabilirsiniz.

=Arenada Savaşmak=
Arena bölümünden bir konu açıp savaşmak istediğiniz kişiye hitaben bir yazı yazıyorsunuz. Örneğin; Onur seni savaşa davet ediyorum!... gibisinden. Davet ettiğiniz kişi eğer davetinizi kabul ederse sıra sıra saldırıyorsunuz. Kimin canı daha önce biterse o kaybediyor(her ulusun canı Ulus saldırıları bölümünde yazıyor).ARENADA SIRA SIRA SALDIRILAR ve HER SALDIRIDAN SONRA CANINIZIN NE KADAR KALDIGINI SÖLEMEK ZORUNDASINIZ!

=RP bölümünde dolaşmak ve aktiviteler yapma=
Yukarıdaki bilgileri öğrendikten sonra oyuna kısmen hazırsınız. Sadece öğrenmeniz gereken 1 şey kalıyor "Forum Sitesinde Nasıl RP oynanır". Örneğin Ateş Ulusu vatandaşısınız ve Great Sozin bölümüne girdiniz, isteseniz kendi çayhanenizi v.b. meslekler için bölümler yapabilirsiniz(fakat meslek seçerken zamana uygun meslekler seçin). Meslekleri SADECE kendi ulusunuzun bölümünde edinebilirsiniz. Fakat diğer ulus kralı izin verirse başka uluslardada açabilirsiniz. Meslek edinmekden başka şu tür konularda açabilirsiniz: Yolda yürüyordum ve konuşacak birini arıyordum, karşıdan biri belirdi..." diye mesaj yazabilirsiniz. Eminim biri konunuza katılıp " O karşıdan gelen bendim" gibisinden cvplar verir ve sanki o dünyadaymışsınız gibi diyalog yapabilirsiniz.

AVATAR SADECE ADMİN AVATARONUR'DUR, DİĞER ÜYELER HERHANGİ BİR ULUSU SEÇMEK ZORUNDADIR!

Şimdilik Açıklamalar bu kadar. Eğer yeni şeyler elenirse burdan açıklamalar yapılacaktır.
http://avatarturkiyerp.wowrpg.org

Oyun Açıklaması!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-